Kontakta oss

Telefon: 010-483 80 00Telefontid växel 09:00-16:00, lunchstängt 12:00-13:00. 
E-post: info@srfkonsult.se
Organisationsnummer: 556099-2520

Vanliga frågor och svar – FAQ

Du som är auktoriserad medlem, anställd på Srf Byrå/Företag eller har köpt Srf Servicepaket inom lön eller redovisning kan ställa frågor till våra experter under Srf Frågeservice när du loggat in på Mina sidor.

 

Vi har semesterstängt vecka 29-30. Trevlig sommar!

 

Ann-Marie Vesterdahl

Medlemsservice
medlem@srfkonsult.se

Anna Tallavaara

Utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 31
anna.tallavaara@srfkonsult.se

Camilla Boije

Kvalitetsrådgivare
Tel: 010-483 80 48
camilla.boije@srfkonsult.se

Carina Järnberg

Försäkring
forsakring@srfkonsult.se

Caroline Prochéus

Utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 39
caroline.procheus@srfkonsult.se

Catrine Dahl

Löneexpert och Auktoriserad Lönekonsult
Tel: 010-483 80 58
catrine.dahl@srfkonsult.se

Claes Eriksson

Redovisningsexpert
Tel: 010-483 80 51
claes.eriksson@srfkonsult.se

Eva Byström

Marknad och kommunikation
Tel: 010-483 80 81
eva.bystrom@srfkonsult.se

Felix Wiklund

Säljare
Tel: 010-483 80 32
felix.wiklund@srfkonsult.se

Fredrik Polland

Utbildningschef
Tel: 010-483 80 33
fredrik.polland@srfkonsult.se

Helena Ledensjö

Utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 36
helena.ledensjo@srfkonsult.se

Hugo Bäckelid

Utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 47
hugo.backelid@srfkonsult.se

Jonas Sjulgård

Skattejurist
jonas.sjulgard@srfkonsult.se

Karolina Gunnarsson

Marknad och kommunikation
Tel: 010-483 80 83
karolina.gunnarsson@srfkonsult.se

Kerstin Johansson

Säljare
Tel: 010-483 80 38
kerstin.johansson@srfkonsult.se

Kristina Steen

Medlemsservice
medlem@srfkonsult.se

Lena Hedman

Ekonomi
Tel: 010-483 80 63
lena.hedman@srfkonsult.se

Lena Iredahl

Medlemsservice
medlem@srfkonsult.se

Lena Rohlén

Marknad och kommunikation
Tel: 010-483 80 87
lena.rohlen@srfkonsult.se

Margareta Perlström

Administrativ chef
Tel: 010-483 80 66
margareta.perlstrom@srfkonsult.se

Maria Albanese

Redovisningsexpert
Tel: 010-483 80 54
maria.albanese@srfkonsult.se

Maria Jakobsson

Utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 34
maria.jakobsson@srfkonsult.se

Marie Bergenulf

Medlemsservice
medlem@srfkonsult.se

Marie Bergman

Kvalitetschef
Tel: 010-483 80 41
marie.bergman@srfkonsult.se

Marie Kapla

Teamledare utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 35
marie.kapla@srfkonsult.se

Mats Brockert

Skatteexpert
Tel: 010-483 80 53
mats.brockert@srfkonsult.se

Melinda Olsson

Medlemsservice
medlem@srfkonsult.se

Mikael Carlson

Branschansvarig Redovisning
mikael.carlson@srfkonsult.se

Mirelle Simonsson

Utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 73
mirelle.simonsson@srfkonsult.se

Nadia Granqvist

Marknad och kommunikation
Tel: 010-483 80 84
nadia.granqvist@srfkonsult.se

Petra Lagnehag Zars

Marknadschef
Tel: 010-483 80 86
marknad@srfkonsult.se

Pontus Vogel

Studievägledare Utbildningsenheten
Tel: 010-483 80 37
pontus.vogel@srfkonsult.se

Roland Sigbladh

Förbundsdirektör och vd
Tel: 010-483 80 76

Victoria Müller

Kvalitetsrådgivare
Tel: 010-483 80 46
victoria.muller@srfkonsult.se

Zennie Sjölund

Branschansvarig Lön och enhetschef Sakkunskapsenheten
Tel: 010-483 80 56
zennie.sjolund@srfkonsult.se
22
jul
22 jul

Moms – periodisk sammanställning – blankett

Du som har sålt varor eller tjänster momsfritt till företag i andra EU-länder ska ha skickat in periodisk sammanställning för juni eller andra kvartalet 2019 till Skatteverket om du använder pappersblanketten.

Läs mer
Gå till kalendariet Lägg till i kalender